Skup samochodów
Poznań – Jeżyce

Nasz skup samochodów działa w całym Poznaniu, w tym na Jeżycach, zapewniając szybki dojazd do klienta i uczciwą wycenę. Dzięki temu, pozbędziesz się niepotrzebnego pojazdu, a przy tym osiągniesz zysk. Jesteśmy zainteresowani nie tylko autami sprawnymi, ale także uszkodzonymi i powypadkowymi. Wstępnej wyceny możemy dokonać online – wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz na naszej stronie. Jeśli zasugerowane warunki okażą się odpowiednie, umówimy się na spotkanie, a następnie dojedziemy do Ciebie w dowolne miejsce Jeżyc i nie tylko.

Zachęcamy do wypełnienia formularza

Informacje o dzielnicy

Jeżyce położone są na zachodzie Poznania. Ich nazwa wywodzi się przypuszczalnie od imienia Jerzy, chociaż ulegała wielu przekształceniom. Za czasów Przemysła I, kiedy to Poznań otrzymał ją we władanie, nosiła nazwę Issyce. Była to jednak nadal przez wiele wieków osobna wieś, a dopiero w 1900 została włączona w obręb miasta. Obecnie mieści się tam jeden z dwóch najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce, a także Teatr Nowy z bogatym repertuarem spektakli.

Na Jeżycach nie brakuje też zabytków architektury sakralnej, takich jak Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Funkcjonuje tam także studyjne kino Rialto, które wyświetla filmy już od 1938 roku i nadal cieszy się popularnością wśród mieszkańców. Z dzielnicą tą kojarzy się również cykl powieści młodzieżowych autorstwa Małgorzaty Musierowicz „Jeżycjada”.